PowerShell - level up

PowerShell to interpreter poleceń, który na stałe zakorzenił się wśród specjalistów IT jako podstawowe narzędzie efektywnej pracy w środowisku Microsoft Windows (ale nie wyłącznie). Jest oparty o framework .NET, dzięki czemu daje dostęp do praktycznie każdego elementu systemu operacyjnego.

Z tych powodów zwinne korzystanie z PowerShell-a jest kluczową umiejętnością w branży cybersecurity (w takim samym stopniu w ofensywie jak i defensywie), wśród programistów, administratorów, devopsów oraz ambitnych użytkowników komputerów.


Jednodniowe szkolenie online PowerShell - level up to drugie po PowerShell - żelazne podstawy szkolenie, które w praktyczny sposób przedstawia bardziej zaawansowane zagadnienia związane z powłoką od Microsoftu.


W ten edycji przyda Ci się podstawowa znajomość PowerShella. Jeśli nie miałeś jeszcze większej z nim styczności, rozważ dostęp do szkolenia PowerShell - żelazne podstawy na platformie Alphasec Academy, króre możesz rozpocząć w każdej chwili.


Wybrane opinie pierwszej części szkolenia (PowerShell - żelazne podstawy):

Szkolenie powinno nazywać się "PowerShell: Żelazne podstawy - dla zaawansowanych". Dzięki wielkie za ogrom pracy (w tej cenie nie spodziewałem się nawet połowy złota, które dostałem)!!!

praktyczne przykłady zastosowania rozwiązań, pomysły na optymalizację zapisu, sposób przekazu, duży zakres materiałów do nauki i możliwość pracy własnej i konsultacji

Zawartość merytoryczna i wiedza trenera są wręcz powalające :) podobało mi się również Twoje podejście do pytań zadawanych przez uczestników i otwarcie na ludzi.

Wytłumaczenie działania PWSH od kompletnych podstaw oraz dokładne przedstawienie podsystemu pomocy dla funkcji i cmdletów. Złoto!

Forma przekazania wiedzy. Zamiast "suchego" wykładu akademickiego mnóstwo przykładów wykonywanych i modyfikowanych w trakcie szkolenia.

Miałam poczucie, że trener wszystko wie albo przyzna się, że nie wie i błyskawicznie się dowie, daje to duże poczucie pewności i zaufanie do wiedzy prowadzącego. Ale wszystko było super, aż trudno wybrać co najlepsze :)

masa przykładów i możliwość zadawania pytań w trakcie.

Szkolenie na topowym poziomie, trochę bardziej pod praktyków, którzy wzmacniają swoje skille niż nowe osoby ale tak czy inaczej dzięki zadaniom i wprowadzeniu w wiele tematów mniej zaawansowany uczestnik też wyniesie swoje. Jeśli zrobiłbyś żelazne podstawy Pythona dla Security to chętnie też bym skorzystał.

Pokazanie ogromnej liczby zastosowań, dla mnie jako osoby dopiero zaczynającej przygodę z Powershellem było to szczególnie ważne by wiedzieć jakie mniej więcej rzeczy mogę za jego pomocą zrobić.

Praktyczne przykłady były bardzo cenne

Żywe przykłady, a nie tylko suchy tekst. Dodatkowo praca domowa (zadania), które na pewno utrwalą wiedzę i zmotywują do zabawy z PowerShellem. Generalnie wszystko było super i pomimo 5h, nie odczuwałem jakiejś nudy, ciągle coś się działo i każde mrugnięcie było na wagę złota ponieważ można było wtedy przeoczyć jakiś wyskakujący kalkulator :D

Czuć zaangażowanie trenera w to co robi/mówi

Przykłady z życia wzięte, duża wiedza merytoryczna i sposób jej przekazywania

Praktyczne przyklady pokazywane na bieżąco podczas prezentacji

Niespotykanie wysoki poziom wiedzy prowadzącego. Praktyczne przykłady, z których można od razu czerpać w codziennym używaniu PS.

masa przykładów i wyrażenia regularne to dla mnie największa epicka wartość szkolenia. Reszta tylko zaje***** :)

Tego materiału było tak dużo, że ciężko mi jeszcze coś napisać w dodatkowych przemyśleniach o samych materiałach, zanim się wezmę za nie drugi raz. Jedyne co jeszcze mi przychodzi do głowy to wsparcie jakie oferujesz swoim kursantom, bardzo na plus choćby już samo 'sprawdzanie' zadań! Mega podejście :)

Dlaczego mógłbyś chcieć uczestniczyć w szkoleniu?

Kolejny poziom

Poznasz praktyczne zastosowanie PowerShella do wykorzystania zarówno w branży cybersec jak i szeroko pojętego IT

Obycie

Pisanie i czytanie skryptów i onelinerów w PowerShellu stanie się dla Ciebie proste i naturalne

Możliwości

Będziesz w stanie zautomatyzować wiele zadań, które do tej pory zajmowały cenny czas

Efektywność

Zwiększysz efektywność pracy z komputerem, częściej sięgając po tekstową konsolę

Ogień

Materiału jest dużo, a to tylko kilka godzin. Twój mózg dostanie niezłą porcję skondensowanej, ale i praktycznej wiedzy

Do zabrania ze sobą

Poza wiedzą, po szkoleniu otrzymasz szereg skryptów, onelinerów, cheatsheety w PDF, certyfikat i zadania do samodzielnego zrobienia

Ramowa agenda - tematy poruszane podczas szkolenia

 • Szybka powtórka

  Najważniejsze informacje o PowerShellu
 • Praca z siecią

  Wykorzystanie PowerShella do obsługi sieci, między innymi praca z takimi protokołami jak ICMP, DNS, HTTP, FTP, SMTP.
 • Rejestr Windows

  Praca z rejestrem Windows.
 • PowerShell remoting

  Praca na zdalnych komputerach (zarówno na systemach Windows jak i Linux/macOS)
 • Logi

  Wykorzystanie PowerShella do pracy z logami.
 • Klasy .NET

  Praca z klasami .NET, PowerShell bez PowerShella.
 • Zadania w tle i usługi

  Zarządzanie usługami i zadaniami w tle. Własne usługi w PowerShellu.
 • Moduły

  Praca z modułami. Opakowanie własnych skryptów w moduły.
 • Cmdlety i providery

  Pisanie własnych cmdletów i providerów w C#.

Dark Lord vs Alphacorp.

Dark Lord zna PowerShell-a.

Informacje logistyczne

 • Forma szkolenia: online na platformie streamingowej + tekstowy chat (w tym Discord)
 • Czas szkolenia: 6 godzin (planowo)
 • Dodatkowe bonusy:
  • Certyfikat uczestnictwa w PDF w języku polskim oraz angielskim (możliwość uzyskania punktów do programów certyfikujących)
  • Tablice/cheatsheety dotyczące zagadnień poruszanych podczas szkolenia
  • Gotowe, praktyczne skrypty i onelinery do wykorzystania w codziennej pracy (dla administratorów, red teamów, blue teamów, threat hunterów)
  • Skrypty i onelinery do napisania jako praca własna, omawiane następnie z trenerem
  • Dostęp do nagranego szkolenia przez 30 dni
  • Dostęp do grupy innych uczestników szkolenia (platforma Discord), gdzie będziesz mógł otrzymać pomoc (również od trenera)
 • Cena: 400 PLN netto (492 PLN brutto)
 • Dostępne terminy:
  • 07.11.2023, 16:00 - 22:00 (wtorek)
  • 25.11.2023, 09:00 - 15:00 (sobota)
 • Status zapisów: otwarte

Trener

"Ja nie mogę nauczyć nikogo niczego. Ja tylko mogę sprawić aby inni zaczęli myśleć." - Sokrates


"Inspirowanie i dowiezienie jak największej wartości, to moje dwa nadrzędne cele szkoleniowe." - Paweł Maziarz

Paweł Maziarz, Lead Trainer

Paweł jako ekspert i architekt systemów bezpieczeństwa zdobywał doświadczenie przez ostatnie 20 lat, początkowo jako administrator sieci i systemów Unix/Linux, następnie jako programista, a później pentester i architekt bezpieczeństwa systemów IT. W trakcie kilku ostatnich lat przeprowadzał zaawansowane symulacje ataków klasy Advanced Persistent Threat (APT), tworzył publicznie niedostępne oprogramowanie symulujące złożony malware, pomagając tym samym podnieść poziom cyberbezpieczeństwa firm na całym świecie (w tym Polska, Szwajcaria, Irlandia, Azerbejdżan, Chorwacja, Łotwa, Rumunia). Specjalizuje się również w atakach socjotechnicznych oraz bezpieczeństwie fizycznym (karty zbliżeniowe, systemy kontroli dostępu etc). Najwyżej oceniany prelegent na istotnych konferencjach branżowych (Confidence, What The H@ck, Techrisk) oraz w czołówce wielu innych (m.in. Semafor, PLNOG, BSides Warsaw). Prowadził zajęcia na Politechnice Wrocławskiej na kursach ,,Security in cloud computing’’ oraz ,,System security’'. Był jedną z kluczowych postaci rozwijających dział red-team w jednej z firm wielkiej czwórki i jednym ze współzałożycieli firmy Immunity Systems. Aktualnie jest założycielem spółki Alphasec i twórcą autorskich szkoleń znanych pod marką APT Masterclass.

Masz jeszcze jakieś pytania?

Istnieje niezerowa szansa, że odpowiedzi znajdziesz poniżej. Być może chcesz poruszyć inną kwestię - nie wahaj się skontaktować z nami!

Czy i jak się przygotować do danego szkolenia ?

W ten edycji przyda Ci się podstawowa znajomość PowerShella. Jeśli nie miałeś jeszcze większej z nim styczności, rozważ dostęp do szkolenia PowerShell - żelazne podstawy na platformie Alphasec Academy.

Jeśli podczas szkolenia będziesz chciał na własnym systemie przetestować omawiane polecenia, będziesz mógł to zrobić. Natomiast własne środowisko przyda Ci się na pewno po zakończeniu szkolenia, kiedy otrzymasz skrypty i onelinery do samodzielnego napisania.

Sądzę, że.. TAK! A to dlatego, że nawet jeśli nie będziesz miał ochoty sam zakasać rękawów do kodu, to poczujesz jakie to wszystko jest proste, co pomoże Ci z kolei inspirować i motywować swój zespół.

Jeśli jesteś ambitmym-początkującym, to tak, ponieważ będziesz miał dostęp do nagrania i ewentualnie brakujące podstawy będziesz mógł sobie na bieżąco nadrabiać. Podczas szkolenia, żeby jak najbardziej utrwalić wiedzę, podstawowe elementy również od czasu do czasu będą objaśniane.

Każdy ma inne doświadczenia i spojrzenie na pewne tematy - poznawanie ich zawsze poszerza horyzonty. Jestem przekonany, że nie raz zostaniesz zaskoczony czymś nowym. Odpowiedź zatem brzmi TAK - na pewno nie stracisz, choćby w postaci dodatkowych bonusów, do których na pewno czasem wrócisz.

Tak, nagranie ze szkolenia będzie dostępne przez 30 dni.